Obsah

Archív

Kontakt

Pre náš dom, o. z.

Bojnická 18

831 04 Bratislava

www.prenasdom.sk

www.ozprenasdom.sk

Odber magazínu

Keď domom pulzuje bezpečnosť ...

Keď sa povie dom po revitalizácií, mnohí z vás si predstavia predovšetkým plastové okná a žiarivo farebnú fasádu. Nemali by sme ale zabúdať ani na vnútorné vybavenie domu, či už ide o bezpečný výťah, novú elektroinštaláciu či rozvody vody. V tomto prípade nehovoria štatistiky úspor na prvý pohľad tak jednoznačne, aby obyvateľov domov presvedčili o nutnosti investície do tohto typu rekonštrukcie. Bez nadsadenia je možné však vnútorné vybavenie domu nazvať životne dôležitými tepnami.

Každý bytový dom je jedinečným živím organizmom, aj napriek tomu všetky bytové domy spájajú spoločné problémy. Jeden z veľmi aktuálnych problémov poslednej doby je zaistenie bezpečnosti, a to ako majetku, tak aj zdravia obyvateľov. Systém Bezpečný dom ako súbor bezpečnostných produktov a služieb, tak môže sám o sebe predstavovať jednu z tepien domu.

Bezpečný dom je projekt, ktorému venujeme vysokú prioritu, pretože si rovnako ako vy uvedomujeme, že bezpečnosť a zabezpečenie je v dnešnej dobe veľmi potrebná a dôležitá súčasť nášho života. Preto sme vyvinuli komplexný systém, ktorý chráni vás i váš dom od pivnice až po strechu.

Jednoducho ako stavebnica

Výhodou tohto systému je jeho otvorenosť – produkty do neho môžete pridávam postupom času podľa potreby alebo finančných možností. Môžete tak začať napr. prístupovým systémom do domu a ďalšie súčasti, ako sú napr. detekcia požiaru a oxidu uhličitého či kamerovým systémom, pridáte za niekoľko mesiacov či rokov.

Nevítané návštevy

Poznáte to: ľudia sa prisťahujú a opäť odsťahujú, kľúče od domu sa kopírujú a za pár týždňov nemáte prehľad kto má vlastne od vášho domu prístup. Tento problém môžete jednoducho vyriešiť inštaláciou čítačky elektronických čipov. Namiesto kľúčov dostanú obyvatelia domu čipy a v prípade odsťahovania či straty čipu sa obratom zablokujú, aby do domu nemali vstup nevítané návštevy. Kombináciou s kamerovým systémom naviac získate dokonalý prehľad o tom, kto sa vo vašom dome pohybuje.

Pivnice – ťahák pre zlodejov

Panelákové pivnice dlhodobo vedú štatistiku najvyššej početnosti vykrádaných priestorov v bytových domoch. Klasické pivnice z drevených lamiel sú možno vhodné pre uskladnenie kompótov či zemiakov, ale bicykel alebo lyže neochránia. Naše pivničné kóje sú vyrobené z odolnej ocele, sú odvetrávané, voliteľne disponujú elektrickou zásuvkou a osvetlením a naviac sú elektronicky strážené, čo vám umožní mať nad kójou nepretržitú kontrolu. V prípade pokusu o nepovolený vstup do kóje sa spustí zvukový alarm a odošle SMS na vopred navolené čísla (majiteľovi kóje alebo napr. na pult centrálnej ochrany).

Nebezpečenstvo neprichádza len zvonku

Často sa snažíme zabezpečiť majetok pred krádežou alebo vandalizmom, ale málokedy ho chránime sami pred sebou. Nebezpečenstvo však číha aj vo vnútri bytových domov. Dali by ste ruku do ohňa za každého vášho suseda? Nielen vo veľkých a anonymných panelákoch hrozí riziko vzniku požiaru od ohorku cigarety alebo úniku plynu zo šporáku. Náš kombinovaný snímač pre detekciu prítomnosti dymu a CO (oxidu uhličitého), vás včas upozorní na vzniknutú situáciu a umožní tak minimalizovať škody na majetku a ľudskom zdraví. Aj tento snímač je možné napojiť na mobilné čísla alebo pult centrálnej ochrany, takže v prípade vzniku alarmu dostane určená osoba SMS správu. Systém naviac rozpozná, ktorý snímač alarm vysiela, čo predovšetkým v prípade vzniku udalosti v spoločných priestoroch (chodby, pivnice) umožní rýchly zásah. Pokiaľ chcete byť maximálne chránení proti škodám spôsobeným požiarom vo vašom dome, odporúčame kombináciu dymových snímačov v spoločných priestoroch a v jednotlivých bytoch.

Nečakajte na problémy! Nepríjemným následkom je vždy lepšie predchádzať včasnou prevenciou!

V prípade záujmu o informácie systému Bezpečný dom nás kontaktujte. Naši odborníci posúdia dispozície vášho domu a navrhnú optimálne riešenie.

Kontakt: 

Beta Control s.r.o. 
Ing. Libor Horák 
+420 734 525 673
libor.horak@betacontrol.cz
www.betacontrol.cz/sk